6 stycznia 2018 r. już po raz piąty, a w tym roku nową trasą wyruszył sprzed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia czerwony orszak króla Kacpra, wspólnie z wiernymi z Rosoch, Stawek, Koszarów i Denkowa na ostrowiecki Rynek, aby tam przeżyć na żywo inscenizację ewangelicznej sceny pokłonu Chrystusowi przez Mędrców ze Wschodu, którzy objawili po całym świecie Jego narodzenie. Podążając na miejsce zbiórki dzieci, młodzież i starsi śpiewali kolędy i głośno skandowali hasło tegorocznego orszaku: "Bóg jest dla wszystkich". Nasi parafianie poprzebierali się w czerwone stroje, panie zaskakiwały wpiętymi do ubioru dodatkami, jak na damy dworu przystało. Mężczyźni wymachiwali czerwonymi flagami. Widać było, że atmosfera dnia udzieliła się uczestnikom. I o to chodziło. Kiedy Trzej Królowie dotarli na rynek, pierwszy z nich nasz parafianin Jarosław Michalczyk jako król Kacper, kłaniając się Chrystusowi wygłosił piękną przemowę, w której nawiązał do symboliki mirry. W momencie ofiarowania swego daru towarzyszyli mu jego syn Adam, w stroju królewicza i córka Ania. Po pokłonie królów zaczęło się kolędowanie. Schole poszczególnych parafii dawały z siebie wszystko. Mile zaskoczył ostrowiecki chór Cantate Domino, który wykonał cztery kolędy śpiewane za granicą naszego kraju. Nasi parafianie chętnie włączali się w śpiew kolęd, gromko oklaskiwali solistów i grupy śpiewacze, wyrażając swój entuzjazm z bycia ze sobą razem. W tym dniu wielu naszych parafian wzięło udział w akcji charytatywnej dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie, przynosząc do punku "Caritas" swoje dary dla potrzebujących. Te, składane w Sanktuarium w koszach przed ołtarzem również zostały dostarczone na rynek i przekazane zgodnie z przeznaczeniem.

Dziękujemy za zaangażowanie się i piękne świadectwo wiary uczestniczących w tegorocznym orszaku. Nie zapominajmy, że za przykładem Trzech Króli mamy wszystkim głosić Bożonarodzeniowe orędzie, że Bóg przychodzi do wszystkich ludzi z darem zbawienia. Pozyskujmy bliźnich dla Chrystusa, jak to czynią misjonarze.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim