rycerze

Niedziela 11 lutego 2018 r. była dobrą okazją dla ostrowieckich przedstawicieli Zakonu Rycerzy Kolumba, by po zakończeniu każdej Mszy Świętej zaprezentować swoją duszpasterską wspólnotę wiernym, zaciekawionym tym, co mogą o niej usłyszeć. Panowie w czarnych garniturach, przepasani szarfą w papieskich barwach mieli swoje 5 minut, które wykorzystywali na przedstawienie słuchaczom, kim są, na czym polega ich działalność i co chcą zrobić w naszej parafii. Ci, którzy już należą do Rycerzy Kolumba składali świadectwo o swojej grupie, do której przynależą. Mówili o wspólnych celach, o wzajemnym wspieraniu się i umacnianiu w wierze, o swej służbie dla Kościoła i lokalnej społeczności. Stojąc przed wejściem do świątyni rozdawali ulotki informujące o historii powstania Zakonu i aktualnych akcjach duszpasterskich jakie podejmuje. 

Jeśli któryś z panów jest zainteresowany i zdecydowany, aby zostać Rycerzem Kolumba proszony jest o skontaktowanie się z księdzem proboszczem Andrzejem Barzyckim lub księżmi wikariuszami, którym na sercu leży powołanie tej wspólnoty w naszej parafii a także kontaktować się z poszczególnymi osobami, które już działają w tej wspólnocie na przykład na Facebook'u lub wchodząc na internetową stronę www.rycerzekolumba.com,www.kofc.org/pl. Serdecznie zapraszamy.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim