24. września 2012 r. nasza Wspólnota parafialna gościła ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza - Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej, który przybył do naszej parafii w ramach wizytacji kanonicznej.

Ksiądz Biskup przed południem odwiedził leżące na terenie parafii przedszkole oraz szkołę podstawową, gdzie spotkał się z ciepłym i radosnym przyjęciem.

Z dobrym słowem i błogosławieństwem nawiedził także chorych parafii. Wieczorem przewodniczył uroczystej Mszy Świętej, którą koncelebrowali kapłani z Dekanatu Ostrowieckiego. Po powitaniu przez dzieci oraz dorosłych, Pasterza naszej Diecezji powitał ks. Andrzej Barzycki, proboszcz parafii. W swoim słowie podsumował czas od poprzedniej wizytacji. Przypomniał wydarzenia i inicjatywy, które są radością i sukcesem naszej Wspólnoty, ale także przywołał problemy, które przed parafią stoją, wyrażając nadzieję, iż wspólnym wysiłkiem, modlitwą i pracą uda się je rozwiązać. Na zakończenie Eucharystii podziękował Księdzu Biskupowi za przybycie i wspólną modlitwę.

Po Mszy Świętej na plebanii miała miejsce wspólna kolacja kapłanów z Pasterzem, która zakończyła pierwszy dzień wizytacji. Dziękując za dar obecności ks. bpa Krzysztofa, czekamy na piątek, który będzie drugiem dniem wizytacji. W tym dniu na godz. 17.30 zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii na spotkanie z Księdzem Biskupem. Na godz. 18.00 zapraszamy natomiast wszystkich parafian na Uroczystą Mszę Świętą, która zakończy wizytację kanoniczną w naszej Wspólnocie.

28 września 2012 roku nasza Wspólnota parafialna przeżywała drugi dzień wizytacji kanonicznej. Tego dnia ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz - Biskup Ordynariusz naszej Diecezji - spotkał się z rodzinami kapłanów pochodzących z naszej parafii, a także z wszystkimi wspólnotami parafialnymi. Wieczorem Ksiądz Biskup przewodniczył uroczystej Eucharystii, którą koncelebrowali kapłani z Dekanatu. Wizytację kanoniczną zakończyła kolacja Księdza Biskupa z księżmi.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim