7 lipca 2014 r. nasza parafia gościła 130 pątników Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu, zmierzających z Warszawy do Miejsca Piastowego. Już po raz trzydziesty młodzież z całej Polski pod przewodnictwem Księży Michalitów, w dniach 1-14 lipca przemierza ponad 400 km, modląc się do Boga o trzeźwą Polskę i wynagradzając za grzechy pijaństwa i alkoholizmu.

Rodziny naszej parafii, w odpowiedzi na prośbę ks. Proboszcza przyjęły pielgrzymów do swoich domów okazując dobroć serca utrudzonym wędrowcom.

Pielgrzymi po rozlokowaniu się w domach naszych parafian, wraz z nimi o godz. 19.30 zebrali się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie pod przewodnictwem dk. Maksymiliana uczestniczyli w nabożeństwie, oddając się Jezusowi, który jest naszą Drogą.

Ks. proboszcz Andrzej Barzycki wraz z duszpasterzami Sanktuarium Miłosierdzia Bożego serdecznie dziękuje wszystkim parafianom za ciepłe i życzliwe przyjęcie pielgrzymów.

Zdjęcia: Krzysztof Dobrogowsk

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim