W sobotnie przedpołudnie - 11 października 2014 roku - sala Michael przy parafii św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim wypełniła się młodymi ludźmi z dekanatu Ostrowieckiego, Ożarowskiego i Szewieńskiego, którzy w tym dniu przeżywali swój Rejonowy Dzień Wspólnoty. W spotkaniu tym uczestniczyła liczna grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Po powitaniu i wspólnej modlitwie młodzi wraz z opiekunami udali się do świątyni, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Andrzej Chuchnowski, a koncelebrowiali przybyli kapłani z Rejonu. Szczególnym gościem spotkania w Ostrowcu był ks. Marek Kumór, wicedyrektor Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej Sandomierskiej. On także skierował do młodych Słowo Boże.

Bezpośrednio po Mszy Świętej młodzież oazowa z naszej parafii przedstawiła występ artystyczny na temat współczesnych zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Następnie uczestnicy spotkania udali się na plac przy plebani gdzie miały miejsce zabawy integracyjne prowadzone przez naszą młodzież. Na miejscu na wszystkich czekał także słodki poczęstunek. Młodzi jako pamiątkę spotkania otrzymali księgę Ewangelii.

Ostrowieckie Święto Młodych zakończyło się wspólną modlitwą i błogosławieństwem kapłańskim.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim