Sport nie tylko kształtuje charakter, ale uczy także życia. Każdy sukces poprzedzony jest ciężkim treningiem i okupiony wieloma wyrzeczeniami. Jednak gdy przychodzi zwycięstwo cały trud zdaje się nie mieć znaczenia. Najważniejsze jest pokonanie przeciwników i duma z wygranej. Takiego właśnie uczucia doświadczyli nasi ministranci, którzy zwyciężyli w Dekanalnym Turnieju w Piłkę Nożną Halową rozegranym w sobotę - 18 października 2014 roku - na hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nasi zawodnicy okazali się najlepsi w kategorii Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. W pierwszej kategorii pokonali w finale ministrantów z parafii św. Kazimierza wygrywając 4:2. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z parafii św. Jadwigi. W kategorii Gimnazjum nasi ministranci pewnie zwyciężyli wygrywając wszystkie mecze i tracąc tylko dwie bramki. W tej kategorii drugie miejsce zajęli zawodnicy z parafii św. Jana Pawła II, a trzecie z parafii św. Michała Archanioła. W sobotnim turnieju zmierzyli się także ministranci ze Szkoły Średniej. Najlepsi okazali się piłkarze z parafii św. Kazimierza. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z parafii NMP Saletyńskiej, a trzecie miejsce zajęli ministranci z parafii św. Jadwigi.

Zwycięskie drużyny z poszczególnych kategorii będą reprezentować Dekanat Ostrowiecki w finale rozgrywek o Puchar Biskupa Sandomierskiego, które zostaną rozegrane w listopadzie i grudniu.

Organizatorzy pragną podziękować Dyrekcji i Pracownikom Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim im. Stanisława Staszica za udostępnienie hali sportowej wraz z niezbędnym zapleczem oraz okazaną pomoc podczas przygotowywania turnieju.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim