27 grudnia w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, a także w Niedzielę Świętej Rodziny do naszego sanktuarium, przybył ks. biskup Edward Frankowski, by razem z wiernymi z parafii oraz Miasta modlić się w intencji rodzin.

Ksiądz Biskup przewodniczył uroczystej Eucharystii, którą wraz z nim koncelebrował dziekan dekanatu ostrowieckiego ks. Jan Sarwa oraz kustosz sanktuarium ks. Andrzej Barzycki. W czasie Mszy Świętej Ksiądz Biskup wyraził ogromną radość i wdzięczność za możliwość przybycia do ostrowieckiego sanktuarium, które jest jednym z kościołów stacyjnych w Roku Jubileuszu Miłosierdzia, gdzie każdego dnia przekraczając Bramę Miłosierdzia oraz spełniając określone warunki można uzyskać odpust zupełny. Podkreślił także, iż wyznaczenie przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej, świątyni Bożego Miłosierdzia na kościół stacyjny to wielkie wyróżnienie oraz czas łaski dla parafii oraz Miasta. Zachęcił jednocześnie, aby jak najczęściej korzystać z tego wielkiego daru.

Na zakończenie Ksiądz Biskup udzielił indywidualnego błogosławieństwa obecnym na Eucharystii dzieciom oraz polecił wszystkie rodziny Bożej opiece.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim