8 grudnia 2015 roku w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bazylice św. Piotra na Watykanie papież Franciszek otwierając Drzwi Święte zainaugurował w Kościele Powszechnym Rok Miłosierdzia. Obchodzony on będzie nie tylko w Rzymie, ale we wszystkich diecezjach świata. Uroczystej inauguracji Roku Świętego w Diecezji Sandomierskiej dokonał ks. bp Krzysztof Nitkiewicz otwierając 13 grudnia 2015 roku Bramę Miłosierdzia w kościele p.w. Ducha Świętego w Sandomierzu. Pasterz naszej Diecezji ustanowił także kościoły stacyjne, w których będzie można uzyskać szczególne łaski w Roku Świętym. Jednym z takich kościołów jest nasze Sanktuarium.

Otwarcia Bramy Miłosierdzia w naszej świątyni dokonał kustosz Sanktuarium i proboszcz parafii ks. Andrzej Barzycki. Otwierając Drzwi Święte zawierzył Bożemu Miłosierdziu Kościół i Świat oraz polecił wszystkich, którzy przez tą Świętą Bramę w Roku Jubileuszowym będą przechodzić. W tym szczególnym dniu Ksiądz Proboszcz poświęcił także obrazy Jezusa Miłosiernego, które peregrynować będą po domach i rodzinach naszej parafii.

Dobremu Bogu oddajemy ten błogosławiony czas. Niech Pan udziela wszystkim przybywającym do naszego Sanktuarium wszelkich łask i pozwala doświadczyć swojej miłości i miłosierdzia.

Pragniemy także przypomnieć, iż aby uzyskać odpust zupełny należy:

  • z pełną świadomością przekroczyć Bramę Miłosierdzia,
  • uczestniczyć we Mszy Świętej,
  • przyjąć Komunię Świętą,
  • podjąć refleksję nad miłosierdziem,
  • wyznać wiarę oraz odmówić modlitwę za Ojca Świętego i w intencjach, które nosi w sercu,
  • wzbudzić w sercu brak przywiązania do wszelkiego grzechu nawet lekkiego.

Odpust można uzyskać raz dziennie i ofiarować go za siebie lub za zmarłych.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim