bal

Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych w czwartkowe przedpołudnie 27 października 2016 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 miał miejsce Bal Wszystkich Świętych, w którym uczestniczyli uczniowie, poprzebierani w postacie osób Świętych. Zabawę przygotowały panie katechetki wraz z paniami uczącymi języka angielskiego.

Wszystko odbyło się zgodnie z ustalonym wcześniej planem. Najpierw uczniowie wzięli udział w inscenizacji do wiersza pt: "Czy z wiercipięty może być święty?", uczestniczyli w prezentacji multimedialnej o świętych śpiewając refren piosenki Arki Noego ?Święty uśmiechnięty?, w przygotowanym quizie na ich temat i w zabawie do piosenki ?Wszystkie dzieci idą do nieba?. Dużo radości wszystkim zebranym sprawiły oczywiście tańce integracyjne, prowadzone przez animatorki tańca. Na koniec balu ogłoszono wyniki konkursu na najciekawszy kostium świętego oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Święci oczami uczniów".

Wszystko to miało służyć zdobyciu wiedzy przez uczniów jak dostać się do Nieba, a całej zabawie przyświecało motto z Księgi Kapłańskiej 19, 2: "Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty".

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim