Powoli dobiega koniec Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do przechodzenia przez Bramę Miłosierdzia w celu uzyskania odpustu. Zakończenie Roku Miłosierdzia oraz zamknięcie Drzwi Świętych w Bazylikach Rzymu i katedrach diecezjalnych dokonało się 13 listopada. Natomiast we wszystkich kościołach stacyjnych na całym świecie dokona się w niedzielę 20 listopada. Tego dnia we wszystkich wspólnotach parafialnych zostanie proklamowany Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W naszym sanktuarium chcemy to uczynić w sposób wyjątkowy, tak jak podpowiada nam rozum i serce. 

Z naszej strony potrzebny jest nasz ciągły wysiłek, by pogłębić swoją wiarę. Zadbać, by nasze serca były czyste, pojednane z Bogiem i bliźnimi. W piątek 11 listopada nasza parafia podjęła dziewięciodniową nowennę przygotowującą nas do Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Odprawiana jest w kaplicy Św. Faustyny o godzinie 16.30. 
Na sobotę 19 listopada łącząc się duchowo z uczestnikami uroczystości w Krakowie - Łagiewnikach zapraszamy do sanktuarium wspólnoty modlitewne, grupy parafialne, wiernych na czuwanie i adorację, które rozpocznie się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Potem modlitwę o charakterze pokutnym i wynagradzającym poprowadzą członkowie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godzinie 17.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa za Ojczyznę. O 17.30 i na 18.00 zapraszamy na Msze Święte, potem nastąpi ponowne wystawienie Najświętszego Sakramentu i kontynuacja modlitwy prowadzonej przez grupy modlitewne Świętego Ojca Pio, Najświętszej Krwi Chrystusa, Oazy Rodzin do Apelu Jasnogórskiego, po którym planowane jest zakończenie czuwania przy pomniku Świętego Jana Pawła II przed sanktuarium o godzinie 21.37. W niedzielę 20 listopada podczas uroczystej sumy dokona się uroczystego odsłonięcia pamiątkowej tablicy jako wotum parafian za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian o wzięcie udziału w tych podniosłych wydarzeniach.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim