Beit Sahour
- Kaplica na Polu Pasterzy – położona jest w miejscu, w którym według biblii anioł ogłosił pasterzom narodzenie Jezusa.
- Grota Żłóbka, gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi.
Betlejem
- Bazylika Narodzenia Pańskiego zbudowana nad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa.
- Grota Mleczna – tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa.
Yad Vashem
- Muzeum Historii Holocastu zajmuje się nadawaniem tytułów „Sprawiedliwych wśród Narodów Świata” osobom, które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Wśród 20 tys. Sprawiedliwych jest aż 6 tys. Polaków. Do niedawna każdy z uhonorowanych miał przy muzeum zasadzone drzewko, teraz otrzymują imienne tabliczki.
Jerozolima
- Stare Miasto, które dzieli się na cztery dzielnice: żydowską, muzułmańską, ormiańską i chrześcijańską.
- Ściana Płaczu, zwana także Murem Zachodnim. To najważniejsze miejsce dla wszystkich Żydów. Są to pozostałości drugiej Świątyni wybudowanej przez Heroda Wielkiego.
- Ortodoksyjna dzielnica Mea Shearim, to dzielnica zamknięta, świadomie izolująca się i ograniczająca do minimum kontakty ze światem zewnętrznym. XIX wieczne ubiory, rygorystyczne przestrzeganie zasad koszerności, nieufność do wszystkiego, co niesie cywilizacja, przy równoczesnym akcentowaniu kodeksu praktyk mistyki modlitewnej. Po zmroku, po skończonym dniu studiowania Tory w jesziwach, ortodoksyjni Żydzi wychodzą na spacery z rodzinami i na zakupy.
- Promenada Armon Hanatziv
- Kneset – siedziba Parlamentu Izraela.
- Monumentalna Menora – siedmioramienny świecznikiem, który jest herbem Izraela. Według tradycji symbolizuje on Krzew Gorejący, który zobaczył Mojżesz na Górze Synaj.