NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

rozaniec

Na pielgrzymim szlaku

W związku z trwającą epidemią tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę została, jak w zeszłym roku, zorganizowana w formie sztafety pod hasłem: "Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem". Każdego dnia, począwszy od 4 sierpnia 2021 roku inna grupa pielgrzymuje w kierunku Częstochowy. Kolumna ostrowiecka jako pierwsza wyruszyła autokarem do Sandomierza gdzie uczestniczyła we Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po Mszy Świętej grupa wyruszyła na pątniczy szlak rozpoczynając tegoroczne pielgrzymowanie. Tradycyjnie ks. Biskup odprowadził pielgrzymów do granic miasta, zapewniając o modlitwie i obecności. Pierwszy dzień pielgrzymki zakończył się wspólnym Apelem Jasnogórskim w Łoniowie, po którym pielgrzymi powrócili do swoich domów.

Wśród pielgrzymów znaleźli się również nasi parafianie pod duchową opieką ks. wikariusza Mariusza Góry.

Począwszy od 4 sierpnia do 12 sierpnia nasza wspólnota parafialna włącza się do duchowego pielgrzymowania. Każdego dnia o godzinie 20 modlimy się w intencji pielgrzymów podążających do Tronu Jasnogórskiej Pani.

Peregrynacja Relikwii Bł. Ks. Michaela McGivneya

bl. Michaela McGivneyarelikwiaW niedzielę, 18 lipca 2021 roku, na początku Mszy Świętej o godzinie 10.30 do naszej parafii zostały uroczyście wprowadzone relikwie bł. ks. Michaela McGivneya.

Ks. Michael był amerykańskim kapłanem, który założył męską wspólnotę Rycerzy Kolumba. Relikwie tego błogosławionego mogliśmy gościć w naszym kościele dzięki wspólnocie Rycerzy Kolumba działającej przy parafii.

Podczas uroczystej sumy której przewodniczył ks. Mariusz Góra wraz ze wspólnotą Rycerzy Kolumba modliliśmy się w intencji rodzin naszej parafii. Kaznodzieja w homilii przybliżył życie i działalność Błogosławionego Michaela zwracając szczególnie uwagę na jego postawę służby kapłańskiej, troski o godność i jedność w rodzinach.

Na zakończenie Mszy Świętej zostało udzielone błogosławieństwo relikwiami Błogosławionego, po którym każdy mógł w ciszy pomodlić się o potrzebne łaski za Jego wstawiennictwem.

Gościmy Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego

7 sierpnia 2021 r. przybyła do naszego Sanktuarium 37. Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu Polskiego, która przez 14 dni wędrowała z Warszawy do grobu bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "I bądźcie wdzięczni".

Pielgrzymka, podobnie jak w roku ubiegłym, miała ona charakter sztafety i odbywała się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych.

Pątnikami, w imieniu ks. proboszcza Andrzeja Barzyckiego, zaopiekowali się ks. Mariusz Góra i p. Krystyna Górska, którzy zadbali o noclegi i wyżywienie na terenie parafii.

Wieczorem odbyło się nabożeństwo, podczas którego ks. Michał Mazur przypomniał o darach i łasce, które otrzymujemy za darmo od Pana Boga. Powiedział: „Pozwólcie sobie odczuć, że Bóg was kocha, skoro daje wam dary”. Zachęcił również do okazywania wdzięczności Bogu za Ojcowską miłość.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za modlitwę w intencjach naszej parafii.

Podziękowania dla ks. Adama Kamińskiego

W niedzielę 27 czerwca 2021 roku po Mszy Świętej z godziny 10.30 ksiądz proboszcz Andrzej Barzycki podziękował za pięcioletnią posługę księdzu wikariuszowi Adamowi Kamińskiemu, który odchodzi do parafii Chrystusa Króla w Tarnobrzegu.
Dopełnieniem podziękowań była wyrażana wdzięczność parafian za dobro jakie pozostawił po sobie ks. Adam.
Najpierw przemówili przedstawiciele dzieci, które katechizował ks. Adam. W imieniu młodzieży głos zabrała przedstawicielka Ruchu Światło-Życie otoczona grupą dziewcząt ze scholi, dziękując księdzu za ofiarność i zaangażowanie. Potem przemówili dorośli: przedstawicielka rady parafialnej, członkini Ruchu Domowego Kościoła, która przemawiała w imieniu wszystkich grup duszpasterskich. Słowa podziękowania skierowała para małżeńska ze wspólnoty neokatechumenalnej. Ksiądz został obdarowany prezentami i bukietami kwiatów.
Ze wzruszeniem wszyscy w kościele wysłuchali utworu: "Otwórz Bogu serce swoje", w wykonaniu Dawida Pochecia, który specjalnie zadedykował księdzu Adamowi. W czasie śpiewu w kościele na telebimach pojawiła się prezentacja multimedialna o posłudze księdza Adama, wykonana przez lektora Norberta Kawalca.
Na koniec ksiądz Adam dostał jeszcze parę ciepłych życzeń od uczniów klasy 3 A PSP 5, przedstawicieli dzieci, które przygotowywał w maju do przyjęcia I Komunii Świętej i piękny bukiet od rodziców tych dzieci.
Uczestnicy Mszy Świętej odmówili wspólnie modlitwę do Św. Michała Archanioła, polecając w niej odchodzącego z parafii kapłana.

 

Dziękczynienie za mijający rok szkolny i katechetyczny

W piątek 25 czerwca 2021 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego uczniowie PSP 5 z rodzicami, grono nauczycieli, Pani Dyrektor Marta Dobrowolska-Wesołowska, Pani Wicedyrektor Anna Barańska, panie katechetki uczestniczyli we Mszy Świętej dziękczynnej za kończący się rok pracy i nauki, celebrowanej przez księdza katechetę Adama Kamińskiego.

Tan rok szkolny był wyjątkowy, zapewne nie łatwy zarówno dla nauczycieli jak i uczniów i ich rodziców. Nowe wyzwania i wielki wysiłek wkładany w nauczanie zdalne i hybrydowe w czasie epidemii okazały się czasem próby, gdzie potrzebna była wytrwałość i cierpliwość w dostosowaniu się do nowych okoliczności i warunków nauczania.
Z Bożą pomocą udało się przezwyciężyć niedogodności.

Samozaparcie przyniosło dobre wyniki w nauce wielu uczniom, którzy winni pamiętać, że nie zawdzięczają je tylko sobie, ale przede wszystkim Bogu.
Jak głosił w homilii ks. Adam wszyscy powinni odkrywać w sobie całe bogactwo darów Bożych oraz pomoc Ducha Świętego w wzrastaniu w dobrym i za to dziękować.
Liturgię ubogacił śpiew scholi oraz uczniowie czynnie angażujący się w duszpasterstwie parafialnym.

Po Mszy Świętej słowa podziękowania do księdza celebransa skierowała Pani Dyrektor, która w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała mu za czteroletnią pracę katechety w szkole i życzyła wielu łask w służbie Bogu i ludziom w nowej parafii w Tarnobrzegu.

Wdzięczny za życzliwe słowa, na koniec ks. Adam wręczył nagrodę dla Marcelego Langnera za zdobycie II miejsca w Diecezjalnym Konkursie o Św. Józefie oraz wyróżnienie dla Amelii Fudalewskiej za udział w tym konkursie.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim