W ostatni dzień lata 22 września 2018 roku dzieci i młodzież zaangażowane w życie duszpasterskie naszej parafii, głównie scholanki, ministranci a także członkowie ruchu "Światło-Życie" zgromadzili się o godzinie 15.00 w prezbiterium Sanktuarium na modlitwę przed Chrystusem, ukrytym w Tabernakulum. W ich czuwaniu towarzyszyli im ks. Adam Kamiński i pani katechetka Danuta Wiśniewska.

Uczestnicy modlitwy zanosili prośby o Boże błogosławieństwo w rozpoczętym nowym roku duszpasterskim dla siebie, dla rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów. Oddali siebie i swoich rówieśników pod opiekę Chrystusa Miłosiernego. Odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia a na koniec polecili się jeszcze Matce Bożej.

Po godzinnym czuwaniu kolejny punkt spotkania odbył się już w Centrum Duszpasterskim, który miał charakter integracyjny. Po zabawie przy obficie zastawionym stole pełnym smakołyków oazowicze wspominali swój pobyt na wakacyjnych turnusach, opowiadali o różnych przygodach jakie ich tam spotkały.

Wyrażali chęć wyjazdu na kolejne spotkania.

Ksiądz proboszcz Andrzej Barzycki z księżmi wikariuszami oraz panie katechetki serdecznie zapraszają dzieci i młodzież naszej parafii do aktywnego włączenia się w różnorakie formy życia duszpasterskiego.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim