o.pioW obecnym roku przeżywamy jubileusz 100-lecia od stygmatyzacji Św. Ojca Pio oraz 50-lecie Jego przejścia do Domu Ojca. 

Nasza parafialna grupa 23 września 2018 r. dołączyła do wspólnej modlitwy, dokładnie w 50 rocznicę śmierci swego patrona. Tak się złożyło, że ten dzień przypadł w niedzielę, dlatego praktycznie od rana do późnego wieczora członkowie grupy pozostawali w kościele, aby brać udział w oprawie liturgii podczas Mszy Świętych, uczestniczyć w uroczystej Sumie a w Godzinie Miłosierdzia w nabożeństwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Między czasie panie z grupy przygotowywały jeszcze salę i posiłek w Centrum Duszpasterstwa, by wieczorem uczestniczyć w adoracji przy figurze Św. O. Pio, przyniesionej przez jednego z czcicieli, a potem w agapie, na którą przyszli również panowie. 

W ciągu dnia nasza grupa chętnie podejmowała wyzwanie OO. Kapucynów: "Czyścimy czyściec" z Maryją i Ojcem Pio odmawiając w kaplicy Św. Faustyny modlitwę różańcową w intencji swoich bliskich w czyśćcu cierpiących. Podczas modlitewnego czuwania grupa duchowo łączyła się z uczestnikami Jubileuszowego Kongresu Grup Modlitwy Św. Ojca Pio na Jasnej Górze, a szczególnie z grupami z terenu naszej Diecezji, polecając w modlitwach swoje i ich intencje.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim