roraty2Tegoroczne Roraty, które gromadzą wiernych od najmłodszych do najstarszych opowiadają o Świętym Józefie, któremu Bóg powierzył opiekę nad swymi najcenniejszymi skarbami: Jezusem i Maryją. Temat ten stanowi kontynuację zeszłorocznych rozważań roratnich o Matce Bożej Częstochowskiej.

Podczas Rorat dzieci słuchają o św. Józefie - powierniku tajemnicy Boga, opiekunie i wychowawcy Jezusa, ojcu zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcy Kościoła.

W pierwszym dniu Rorat dzieci otrzymały piękną planszę z wizerunkiem św. Józefa i jego Rodziny. Na tej planszy po kolejnych roratnich spotkaniach doklejają sobie kolejne obrazki z historii życia Świętej Rodziny. Zapamiętują tę historię, są blisko Bożych spraw a jednocześnie czekają na Boże Narodzenie.

Dziękujemy dzieciom, że przychodzą do kościoła z lampionami. Ich obecność pomaga wiernym w tym adwentowym czuwaniu. Dziękujemy rodzicom i dziadkom tych dzieci, którzy zadbali o to, aby one mogły uczestniczyć w Roratach i razem z całą wspólnotą parafialną czekać na przyjście Nowo Narodzonego Pana.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim