NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

rozaniec

ROK 2018

Parafialne rekolekcje adwentowe

W trzecią niedzielę Adwentu 16 grudnia 2018 r wspólnota naszej parafii rozpoczęła trzydniowe rekolekcje, prowadzone przez ks. Zygmunta Tokarza - Saletyna z Dębowca.

Wierni mieli okazję wysłuchać nauki rekolekcyjne podczas Mszy Świętych Roratnich oraz dodatkowo o godzinie 9.00 i 15.00. Przed każdą Eucharystią ksiądz Zygmunt przewodniczył modlitwie różańcowej. Głosząc słowo do wiernych przybliżał orędzie Matki Bożej z La Salette, omawiając kwestie dotyczące nawrócenia, pokuty, modlitwy i życia sakramentalnego w życiu współczesnych rodzin i małżeństw chrześcijańskich, dotykając problemów natury duchowej i moralnej ludzi dorosłych oraz sprawy wychowywania w wierze młodego pokolenia.

Po wieczornej Mszy Świętej w ostatnim dniu rekolekcji, zakończonym spowiedzią wiernych, ksiądz proboszcz Andrzej Barzycki serdecznie dziękował księdzu Saletynowi za trud prowadzonych rekolekcji, za atmosferę, którą budował żarliwą modlitwą, zachęcaniem i śpiewaniem pieśni ku czci Matki Bożej, poruszaniem w kazaniach bardzo ważnych, aktualnych problemów dotyczących współczesnego Kościoła i rodzin w naszej Ojczyźnie.

Przedstawicielka Rady Parafialnej pani Teresa Kutwin złożyła księdzu rekolekcjoniście podziękowania w imieniu wszystkich parafian wraz z życzeniami świątecznymi, dołączając bukiet czerwonych róż.

 

Spotkanie powołaniowe dla ministantów

Alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu Norbert Kawalec, pochodzący z naszej parafii organizował w niedzielę 23 grudnia 2018 r. spotkania dla Służby Liturgicznej Ołtarza, które były poświęcone tematyce powołaniowej. 

Chłopcy chętnie włączali się do rozmowy z klerykiem, który dzielił się osobistymi doświadczeniami duchowymi. Kleryk zainteresował młodych znajomością przepisów liturgicznych podczas sprawowania przez kapłana Mszy Świętej i udzielał wskazówek jak poprawnie służyć przy ołtarzu.

Spotkania kończyły się modlitwą w intencji świętych powołań do Służby Bożej w Kościele.

Spotkanie opłatkowe grup duszpasterskich

Po wieczornej Mszy Świętej w niedzielę 23 grudnia 2018 r. w Sali Papieskiej Centrum Duszpasterskiego im. Św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla przedstawicieli poszczególnych grup działających w naszej parafii. Spotkanie to prowadził ksiądz proboszcz Andrzej Barzycki, który przewodził modlitwie, poświęcił opłatki, złożył życzenia świąteczne a potem zachęcał do wspólnego kolędowania.
Każdy z uczestników miał okazję skosztować wypieków, które przyniosły ze sobą panie. Obecni na spotkaniu solenizanci dnia następnego: pan Adam Osuch i ksiądz wikariusz Adam Kamiński przyjmowali życzenia imieninowe.
Na koniec ksiądz proboszcz podziękował grupom duszpasterskim za zaangażowanie w życie duchowe parafii.
 
 
 

Poświęcenie medalików dla dzieci klas trzecich

Cudowny MedalikW niedzielę 9 grudnia 2018 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 12.00 dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentu I Komunii Świętej uczestniczyły wraz ze swoimi rodzicami w obrzędzie poświęcenia medalików z racji przypadającej dnia poprzedniego uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. 

Medaliki poświęcił ksiądz wikariusz Mariusz Góra. Oprawę liturgiczną przygotowała katechetka Katarzyna Tokarska.
Po Mszy Świętej odbyło się jeszcze spotkanie dzieci i ich rodziców z księdzem proboszczem Andrzejem Barzyckim, który zachęcał ich do aktywnego uczestnictwa w duchowym przygotowaniu się do Świąt Bożego Narodzenia przez udział w Roratach i rekolekcjach adwentowych.

Zaproszenie młodych parafian na spotkania oazowe

W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. po wieczornych Roratach w kaplicy Świętej Faustyny odbyło się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas szóstych połączone z prezentacją multimedialną na temat ruchu "Światło-Życie" i dawaniem świadectwa przez oazowiczów z naszej parafii, którzy są pod duchową opieką pani katechetki Danuty Wiśniewskiej. 
 
Publiczne wystąpienia przed młodzieżą naszych oazowiczów robiły wrażenie. Dzielili się oni swoją wiarą, umocnioną formacją, modlitwą i życiem sakramentalnym. Opowiadali o udziale w wakacyjnych turnusach oazowych oraz Oazach Modlitwy. Zachęcali swych kolegów i koleżanki do wejścia do oazowego grona. 
 
Słowa zachęty skierował do młodych obecny na spotkaniu ks. wikariusz Mariusz Góra, który z chęcią podjął się tworzenia kolejnej grupy oazowej. 
Na koniec zebrani na spotkaniu polecili Matce Bożej Niepokalanej z racji przeżywanego niedawno święta patronalnego oazy - 8 grudnia wszystkich członków ruchu "Światło-Życie". 

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim