NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

rozaniec

Święta Bożego Narodzenia w Sanktuarium

Święta Bożego Narodzenia 2020 roku dla wiernych parafii Miłosierdzia Bożego były czasem ufnej modlitwy przy Stole Słowa Bożego i Eucharystii, skąd płynęły zdroje łask, by umacniać się w wierze i trwać w komunii z Bogiem i bliźnimi.

Drzwi Sanktuarium stały otworem, dla wszystkich, którzy chcieli adorować Boże Dziecię w Betlejemskiej Stajence.
Kolędy w wykonaniu pana organisty podczas Mszy Świętych oraz pięknie przystrojona świątynia ozdobami świątecznymi przez panią kościelną i jej pomocników dodawały blasku, tworząc wyjątkową atmosferę.

Wszyscy znajdujący się w świątyni czuli się bezpiecznie. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie osobiste i bliźnich zachowywano nałożone przepisy sanitarne.

Przedświątecznie w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu "Pajacyk"

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do odpowiednich przedświątecznych przygotowań w Niepublicznym Przedszkolu "Pajacyk".

W salach pojawiły się dekoracje, przypominające o narodzinach Pana Jezusa. Pani katechetka Danuta Wiśniewska oraz panie opiekujące się poszczególnymi grupami przedszkolnymi uczyły dzieci wierszyków, śpiewu kolęd i pastorałek.

Cała społeczność Przedszkola zaprosiła księży z pobliskiego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na przedświąteczne spotkanie połączone z tradycyjnym łamaniem się opłatkiem.
Spotkanie miało miejsce 21 grudnia 2020 roku. Duszpasterzy reprezentował ksiądz wikariusz Adam Kamiński. Jego obecność była związana z prowadzeniem obrzędu wigilijnego. Najpierw ks. Adam odwiedził grupę sześciolatków, gdzie wraz z Dyrekcją przedszkola obejrzał przygotowany program słowno-muzyczny.
Potem przechodził do następnych sal, gdzie czekały na niego kolejne grupy. Odwiedzając wszystkie dzieci ks. Adam zapraszał je do wspólnej modlitwy, do wysłuchania fragmentu z Ewangelii o narodzinach Pana Jezusa. Następnie błogosławił dzieci, rozdawał im poświęcone opłatki. Podczas łamania się nimi składał życzenia.
Przedszkolaki odwzajemniały się śpiewem kolęd, a ksiądz słodyczami.

Przedświąteczne spotkanie w przedszkolu zostało zorganizowane po to, aby dzieci jeszcze bardziej cieszyły się z narodzin Pana Jezusa w swoich rodzinach.

Przedświąteczna pomoc charytatywna parafian

Podziel się ciepłemBoże Narodzenie przypomina nam o wielkiej godności człowieka i stanowi dla nas chrześcijan również źródło zobowiązania, zmierzającego do wytworzenia coraz bardziej godnych człowieka warunków jego życia. Wyrazem tego było od połowy grudnia przeprowadzenie w parafii zbiórki dla potrzebujących, której koordynatorem był ksiądz proboszcz Andrzej Barzycki. 

Parafianie, zachęceni przez swoich duszpasterzy, chętnie i ofiarnie włączali się do akcji, przynosząc do kościoła zakupione przez siebie koce, ręczniki, pościel, a także ubrania zimowe, czapki, rękawiczki, szaliki itp.

Wśród darów znalazły się również owoce cytrusowe i słodycze.

Ofiarodawcy składali swoje dary w wiklinowych koszach, ustawionych przed figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Były one potem wyciągane, sortowane i wkładane do tekturowych pudeł. Zajmowały się tym panie z grup duszpasterskich.

Wszystkim darczyńcom należą się serdeczne podziękowania za ich wrażliwość, otwarte serce i hojność.

Akcja pomocy w naszej parafii zakończyła się w 20 grudnia 2020 r. Dary serca od parafian zostały przekazane Caritas Diecezji Sandomierskiej.

 

Odwiedziny Świętego Mikołaja

6 grudnia 2020 roku Święty Mikołaj przynosi wszystkim dzieciom prezenty. Nie zapomniał o najmłodszych wiernych parafii Miłosierdzia Bożego. Spotkał się ze swoimi fanami w Sanktuarium po Mszy Świętej dla dzieci.

W tym roku ze względu na okoliczność ciągle panującej epidemii Św. Mikołaj miał założoną na twarzy białą maseczkę i witał się z dziećmi za pomocą pastorału. Zachowywał bezpieczną odległość od nich, chociaż nie było to takie proste.

Po tradycyjnym pytaniu Świętego, czy dzieci były grzeczne rozdał im cukierki, prosząc je, aby naśladowały go w czynieniu innym dobroci.

Uroczyste poświęcenie medalików Matki Bożej

W niedzielę 6 grudnia 2020 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego podczas Mszy świętej o godzinie 12.00 ksiądz wikariusz Adam Kamiński poświęcił medaliki Matki Bożej Niepokalanej dzieciom klas trzecich, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej.

Wspólnie z rodzicami, paniami katechetkami z PSP 5, kapłani przy ołtarzu polecali dzieci Matce Bożej Niepokalanej, która jest dla wszystkich wzorem świętości.

Podczas obrzędu poświęcenia dzieci zawiesiły Cudowny Medalik Matki Bożej na szyi na znak wiary, czci i miłości do Niepokalanej Matki. Jej orędownictwo ma im pomóc w walce ze swoimi grzechami i przypominać o godności Dziecka Bożego.

Maryja kocha wszystkich jako swoje dzieci. Pomaga w osiągnięciu celu naszego życia, jakim jest szczęście w Niebie z Panem Bogiem.

© Copyright 2017 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim